Корзина
Контакты
Интернет-магазин MOREGADGETS
+38095818-52-27Владимир
Юрий Борзов
УкраинаДнепропетровская областьКривой Рогул.Ленина
615801653
borzov93@gmail.com
Карта

Обзор смартфона Nokia E63

Обзор смартфона Nokia E63

Позиціонування

Спочатку ця модель створювалася під індексом E72, хоча за логікою речей належить до бюджетного сегменту серед QWERTY-пристроїв. Звідси і заміна в назві, модель стала Nokia E63 і під цим ім'ям вийшла на ринок. Це продовження ідеї перетворення корпоративних пристроїв в масові, яка була вдало втілена в Nokia E71. При описі позиціонування Nokia E71 було багато сказано про спроби піти від корпоративних пристроїв в область масового попиту, і як ця задача вирішувалася. Повторювати кілька сторінок тексту зайве, цікаві можуть освіжити їх у пам'яті самі.

У Nokia E63 все підпорядковано лише тому, як домогтися мінімальної вартості пристрою. На тлі Nokia E71 цей апарат повинен стати привабливим за ціною і тільки за рахунок неї має шанси на продажу, хороші продажі. Як можна заощадити в сучасному телефоні? Почнемо з комплекту поставки: геть ремінець на руку, чохол, USB-кабель, диск з ПЗ (його можна закачати з сайту), а також карту пам'яті. Потім геть дорогі матеріали корпусу, ніякого металу, тільки пластик. Щоб відмінності були зримими, в компанії вирішили прибрати також вбудований GPS, ІЧ-порт. Якщо другий не шкода, то перший був би не зайвим, але його немає.

                                                               Nokia E63
Нарешті, щоб якось підсолодити пігулку, виробник додає річну підписку на сервіс Files on Ovi, що дозволяє зберігати до 1 Гб ваших даних на серверах Ovi. Отримати доступ до цих даних можна як з телефону, так і з ПК. Мінімальна платна підписка на Files on Ovi становить 9.99 USD на місяць або 79.99 USD на рік. Правда, в мінімальному пакеті пропонується в десять разів більше дискового простору ― цілих 10 Гб.

Чому виникає така божевільна гонка за вартістю? Невже виробник бажає знизити ціну пристрою, щоб сподобатися масовому покупцеві, або у нього якісь інші плани? Причина, на мій погляд, очевидна: вартість близько 200 Євро дозволяє назвати цей пристрій корпоративним, багато компаній, та й оператори, будуть раді пропонувати його. Якщо Nokia E71 купувалася й купується зараз в першу чергу для себе, то Nokia E63 орієнтується на корпоративний сегмент. Ціна ― ось ключовий фактор для цієї моделі. Мінімальна вартість за QWERTY-пристрій із збереженням всіх ключових рис старшої моделі, включаючи WiFi.

У Nokia E63 спробували досягти компромісу. З точки зору вартості це корпоративне пристрій, та і якість начинки, можливостей відповідне. Оцінюючи модель по колірних рішеннях, ми бачимо, що компанія заграє з звичайними покупцями, пропонує їм яскраві кольори. Тобто намагається спозиционировать модель і для тих, і для інших.

Модель на ринку виступає як дешевий аналог Nokia E71 для тих, хто не чутливий до матеріалів корпусу, комплекту поставки, а шукає QWERTY-пристрій за мінімум грошей. Як правило, такий телефон виступає другим, не основним апаратом. Для багатьох Nokia E63 в такій якості буде цікава і приємна. Чи варто вважати модель масової? Залежить від точки зору на поняття «масовий». Вона явно не наздожене на вільних ринках з продажу Nokia E71. Прикладом такого ринку може служити Росія. Вибір користувачів буде часто схилятися в бік Nokia E71 як більш цікавою моделі. Купівля Nokia E63 на таких ринках можлива для тих, хто купує другий апарат або шукає модель з такими характеристиками за мінімальну вартість. І тих, і інших не так багато. На операторських ринках апарат буде достатньо непогано продаватися, оскільки тут можливі пакетні угоди, коли ми говоримо не про кінцевих покупців, а про організації. Ціновий зазор між моделями буде постійний, він складе коефіцієнт 1.7. Наприклад, в Європі це 200 Євро для Nokia E63 сьогодні і близько 330 Євро за Nokia E71. Надалі ціни будуть змінюватися симетрично, хоча нижня межа вартості для Nokia E71 в поточному комплекті поставки ― близько 285 Євро, і він буде досяжний тільки через 7-8 місяців, тобто до кінця життєвого циклу і виходу моделі-замінника. Правда, варто обмовитися, що наступна модель в Eseries буде страждати через популярність E71, вони існуватимуть приблизно 4-5 місяців на ринку разом, і Е71 залишиться вигідним придбанням за рахунок більш низької вартості. Та й компанія явно планує розширити колірні рішення для цієї популярної моделі, ризикну припустити, що це буде чорний колір, а також рожевий. Хоча, хто знає, може, в компанії виберуть інші колірні рішення.

Виходить, що Nokia E63 грає роль недорогий альтернативи для Nokia E71, вона не несе особливого сенсу сама по собі. Це вибирання всього сегменту за цінами, пропозиція покупцям як найдешевшого, так і середнього за вартістю рішення. Враховуючи малу кількість моделей в сегменті QWERTY-смартфонів, а на деяких ринках і зовсім відсутність пропозиції, можна стверджувати, що тандем з Nokia E63 і Nokia E71 стане успішним з явною перевагою на користь Nokia E71. І це незважаючи на велику вартість! Рідкісний випадок.

Дизайн, розміри, керуючі елементи

Стилістика моделі, її розмір ― все говорить про спробу зробити її максимально схожою з Nokia E71. Так, розмір апарату ― 113х59х13 мм проти 114х57х10 мм у Nokia E71. Вага майже однаковий ― 126 грам проти 127 грам. У руках телефон товщі, він не так добре лягає в долоню. За рахунок товщини працювати з Nokia E63 не так приємно, як з Nokia E71, є і невелика заковика з клавіатурою, але про це ми поговоримо трохи нижче.

Якість матеріалів корпусу хороше, це бархатистий пластик з покриттям soft touch. Корпус явно не буде стиратися. Перше враження про якість зборки відмінна. Знімаємо задню кришку і бачимо незвичайний фіксатор. Вгорі є паз, в нього вставляється верхня частина кришки, а закривши її, ми зрушуємо повзунок, який фіксує кришку. Чому я написав про перше враження? Тому що сам акумулятор закріплений в своєму відсіку не так добре. Він не може вилетіти, кришка надійно закріплена, але ось невеликий люфт у нього є. Досить потрясти телефон в руках, щоб відчути це. Прикра й прикра конструктивна особливість. Правда, шматочком поролону можна домогтися надійної фіксації батареї.

На лівому боці знаходиться microUSB-роз'єм, тут же ― відсік для microSD-карт пам'яті, обидва прикриті відкидними заглушками. На нижньому торці ― 2 мм роз'єм для зарядного пристрою. На верхньому торці ― 3.5 мм роз'єм для підключення гарнітури. Заглушка маленька, що не прикріплена до корпусу, це великий мінус. Втратити її легше легкого.

Є отвір для ремінця, але навряд чи хтось буде носити на шиї цю модель.

Над дисплеєм тільки індикатор освітленості, фронтальної камери в цій моделі немає. На задній поверхні ― об'єктив 2-мегапіксельної камери.

Порівняння з Nokia E61i може носити тільки характер ностальгії, так як на ринку ця модель більше не присутня, і по ергономіці Nokia E63 набагато ближче до Nokia E71, ніж до попередніх апаратів.

Дисплей

В апараті застосовується 2.36-дюймовий дисплей з роздільною здатністю QVGA (320х240 пікселів, 48х36 мм). Дисплей відображає до 16 мільйонів кольорів, картинка досить яскрава, добре видно в різних умовах. На сонці поведінка дисплея хороше, є дзеркальна підкладка. Цей екран повністю співпадає з таким в Nokia E71, ніяких відмінностей немає.


Екран менше такого в Nokia E61i і значно. Одне з найбільш серйозних відмінностей, як результат, для когось стане критичним вибір не такого апарату. На мій погляд, звикнути до меншої діагоналі можна, це не сенсорний екран, так що подібний розмір типовий для поточних продуктів, як, втім, і дозвіл.

В цілому екран залишає приємне враження, апарат за цим параметром непоганий. На екрані відображається до 8 рядків тексту і до 3 службових рядків. В окремих режимах може показуватися до 14 рядків тексту. Шрифт добре читається.

Клавіатура

Зізнаюся чесно, що порівнювати клавіатуру Nokia E63 мені зручно з Nokia E71, так як мною використовується саме ця модель у якості основного телефону. І тут можна сказати багато чого. Перше і основне зміна, про який варто згадати, ― нижній ряд клавіш розширено на дві кнопки. Тобто апарат більше схожий на Nokia E61i по розкладці клавіш. При цьому ширина корпусу аналогічна Е71 і кнопки зроблені схожими. Вони трохи більше, що повинно давати краще натискання, але на практиці це не так. Клавіатура на Nokia E63 страждає через великої товщини корпусу, що добре помітно при наборі однією рукою, при наборі двома не так відчувається. У клавіш на Nokia E71 і Nokia E63 приблизно однаковий хід натискання, але менша товщина корпусу на Е71 робить роботу зручніше. Обмовлюся, що звикнути до клавіатури Nokia E63 можна швидко і без проблем. Але після Nokia E71 різниця впадає в очі, я б вибрав Nokia E71 за зручність введення. При цьому на швидкості введення такі суб'єктивні відчуття ніяк не позначаються, за цим параметром обидва телефони порівнянні.

 

Ще один момент, про який хотілося б сказати. В огляді Nokia E71 я нарікав, що в телефоні пішли на компроміс, і клавіатура незручно, ніж в Nokia E61i. Використовуючи щодня апарат, настільки пристосувався, що, взявши в руки Nokia E61i, не зміг набирати комфортно і швидко тексти. Мабуть, це все-таки більшою мірою завжди питання звички, а не реального зручності, недоліків клавіатури. Як звик, так і набираєш.

У нашому зразку немає локалізації, але вона буде відповідати такої в Nokia E71. Клавіша «пробіл» стала менше, в режимі очікування вона в один дотик активує «ліхтарик».

Підсвічування клавіатури білого кольору і нерівномірна, добре освітлений тільки перший ряд клавіш, решта дуже і дуже слабко. Назвати це коректної реалізацією підсвічування рішуче неможливо.

Перейдемо до функціональних клавіш. Фірмова риса телефону ― 4 окремих клавіші (включаючи кнопку Меню), які за умовчанням відповідають за швидкий доступ до календаря, телефонної книги, а також електронною поштою. Причому кнопки підтримують два типи натискань, коротке і довге. При короткому натисканні ви потрапляєте в загальний список телефонної книги, поштової скриньки або бачите календар за місяць. Довгим ж створюється новий запис, це може бути контакт, запис в календарі або електронного листа. Повторне натискання на кнопку повертає вас в головне меню. Кожна кнопка має своє позначення, все просто і зрозуміло.

Для тих, хто хоче перепризначити клавіші, в установках присутня така можливість. Можна встановити і свої додатки на виклик подібної функції.

Навігаційна кнопка зручна, навколо неї вписаний світловий індикатор. Можна налаштувати його на певні події і також вказати час, протягом якого сигнал буде працювати. На жаль, немає настройки для відключення сигналу в нічний час, що було б не зайвим, поруч із ліжком він може блимати вельми яскраво в темряві.

Акумулятор

В телефоні застосовується літій-полімерний акумулятор BP-4L, він має ємність 1500 мАг (для порівняння: в Nokia N82 батарея 1050 мАг). За заявою виробника, телефон здатний пропрацювати до 10.5 годин в режимі розмови (GSM), до 20 днів у режимі очікування. Час програвання музики ― до 18 годин.


Час роботи апарату в середньому складає близько 4 днів в умовах московських стільникових мереж. При цьому ви можете поговорити до двох годин, зробити пару десятків знімків, до години-півтори слухати радіо або музику. Час повної зарядки акумулятора ― близько 1.5 годин.

Якщо виключити передачу даних за допомогою EDGE / GPRS, то час роботи телефону стане більше. Цілком реально, щоб апарат працював близько 4 днів при стабільній, помірному навантаженні.

Наведемо максимальний час роботи в різних режимах:

Перегляд відео ― 6:00 40 хвилин
WEB-серфінг (EDGE-з'єднання) ― 4.5 години
Прослуховування музики в навушниках ― 17 годин
WiFi ― заявлено до 166 годин роботи в режимі очікування, при безперервній передачі даних ― 6:00

Пам'ять

В апараті 111 Мб оперативної пам'яті, при завантаженні користувачеві доступно близько 74 Мб вільної пам'яті. Цього достатньо для запуску десятка програм, а також перегляду «важких» web-сторінок, апарат не знає проблем з цим.

Користувачеві доступно близько 110 Мб пам'яті в самому апараті, в ній можна зберігати будь-які дані.

Карти пам'яті microSD, підтримується їх «гаряча» заміна, слот розташовується на лівій бічній стороні. Максимальний об'єм карт пам'яті не обмежений, наша картка на 8 Гб була розпізнана апаратом.

Продуктивність

Збільшений об'єм оперативної пам'яті, більш швидкий процесор ARM11 з частотою 369 МГц проти ARM9 і 220 МГц у Nokia E61i. Продуктивність зросла практично двократно. Апарат «літає», і це помітно у всіх додатках, зросла кількість програм, які можуть працювати у фоновому режимі одночасно.


USB, Bluetooth

USB. У USB-налаштуваннях можна вибрати один з 3 режимів роботи:

Data Transfer (Mass Storage USB) ― видно як пам'ять телефону, так і карти пам'яті, не потрібно ніяких драйверів, ОС сама пізнає телефон.
PC Suite ― робота з Nokia PC Suite, доступ до всіх функцій апарату, резервне копіювання всієї інформації і так далі.
Image Print ― друк фотографій.
Швидкість передачі даних становить близько 2 Мб / c.

Bluetooth. Версія Bluetooth в смартфоні ― 2.0 з підтримкою EDR. Апарат підтримує наступні профілі:

A2DP
AVCRP
BIP-ImagePush
DUN-GW
FT-Server
HandsFree-AG (1.0)
Headset-AG
OBEX
OPP-Client
OPP-Server
SIM Access-Server
Швидкість передачі даних по Bluetooth складає в середньому 100 Kb / s. Ми перевірили роботу передачі стереозвуку на таку гарнітуру, як Sony Ericsson DS970, управління композиціями, перемотування, перескок працює без проблем, в той же час назва поточної композиції на екрані не відображається.

Wi-Fi. В апараті реалізована підтримка Wi-Fi (IEEE 802.11g). Підтримуються всі стандарти безпеки (WEP, WPA, WPA2), настройки максимальні. На відміну від Nseries пристрій не підтримує стандарт Universal PnP (UPnP). Є майстер Wi-Fi-мереж, він може у фоновому режимі здійснювати їх пошук і при необхідності підключатися до таких мереж.

Камера

Звичайний 2-мегапіксельний модуль, автофокусу немає, але присутній спалах. У ясний день знімки на вулиці виходять прийнятними. Чесно скажу, що камера в Nokia E71 ― не межа мрій, і обидва апарати за цим параметром порівнянні. Брати до уваги камеру при виборі тієї або іншої моделі не варто, відео, правда, в E71 краще, оскільки підтримується VGA-дозвіл, тут же тільки QVGA.

Програмні особливості, додатки

Традиційно Eseries в плані програмного забезпечення коштує особняком від платформи S60 і відповідних редакцій. Деякі функції, вперше використані на цих апаратах, стають стандартними для всіх телефонів, а деякі залишаються унікальними і більше ніде не зустрічаються. У Nokia E71 можна побачити відмінну від звичайної для S60 третього видання FP1 телефонну книгу, календар, ряд інших функцій. Давайте поговоримо коротко про основні зміни, не зупиняючись на загальній, типової функціональності, в цілому це зліпок Nokia E71.


S60 3d Edition Feature Pack 1

Режим робочого столу трохи перероблений. У нижній частині розташовуються три іконки для подій, пропущених дзвінків, повідомлень, голосової пошти. Якщо події відсутні, то іконка зникає. Якщо вибрати іконку, то з'являється спливаюче віконце з інформацією. Гранично просто і зрозуміло, а головне зручно.

Mode. Аналогічно Е71 є режим Mode. Це популярна на ПК ідея віртуального робочого столу. Ви створюєте кілька екранів, на яких розміщуєте різні теми, картинки, додатки, plug-ins і так далі. Далі в один дотик ви можете переключитися між ними. Наприклад, в робочому режимі вам цікаво мати на екрані вашу робочу пошту з попередженнями, а в звичайному режимі змінити тему на іншу (без корпоративної символіки) і поставити не поштова попередження, а, наприклад, елементи управління плеєром. Тепер це можливо легко. За часом зміна одного режиму на інший займає близько 6-7 секунд.

Телефонна книга. У режимі очікування можна вибрати букву з клавіатури, і тут же з'явиться список контактів, де присутня ця буква в імені чи прізвища. На жаль, такий пошук діє тільки для англійської мови, навіть в локалізованої версії телефону. Наприклад, натискання на букву Б не приводить взагалі до результату, поле залишається чистим. Швидкий пошук імені дуже приємний, мене це порадувало.

Групи абонентів сильно відрізняються за можливостями; так, можна для групи ввести номер для голосових конференцій, пароль, а також PIN-код. Для корпоративних користувачів, постійно використовують конференц-дзвінки, подібна можливість скорочує час набору, дозволяє забути про те, де людина перебуває ― в офісі або в дорозі. Для групи можна вибрати мелодію дзвінка, але не картинку.

Для груп доступний дзвінок Call to many, коли ваш телефон сам організує конференц-зв'язок. Зі стандартних опцій ― масова розсилка повідомлень різного типу.

Немає жодних уявлень імен в загальному списку, це завжди прізвище та ім'я, плюс сортування по цих полях. Додаткові опції відображення відсутні як клас. Наприклад, не можна зробити так, щоб показувався хоча б один номер телефону, його не буде на екрані. У той же час відхиленням вправо можна викликати меню, що випадає, з якого можна відправити повідомлення або подзвонити. Залежно від введених номерів буде відрізнятися список пунктів. Картинка, призначена контакту, при його виборі показується у вигляді невеликого квадрата.

Набір полів для кожного запису стандартний, але з'явилося краще розбиття адреси, включаючи набір різних індексів, і також за умовчанням присутній такий пункт, як BlackBerry PIN.

Календар. Функціонально ніяких змін у календарі немає. Змінилося тільки уявлення, коли видно як календар, так і події поточного дня. Для списку справ, якщо завдань багато, вони підсумовуються, і показується їх загальне число в загальному вигляді. При перегляді подій на тиждень вони відображаються, як в MS Outlook, з'являються спливаючі підказки. Зміни приємні, але не кардинальні.

Voice Aid. Незважаючи на звучну назву, голосова допомога або, в моєму вільному перекладі, голосові підказки, цей пункт пропонує багато цікавого. Якщо призначити виклик цього меню на швидку клавішу, то в машині або коли у вас вільна одна рука, а увага на щось відвернута, з телефоном можна повноцінно працювати. Наприклад, прослухати список дзвінків, вибрати телефон зі списку контактів. У цьому випадку є розбиття по буквах для англійського алфавіту ― ABC, DEF і так далі. Горизонтальними відхиленнями ви обираєте потрібні букви, а по вертикалі перегортаєте список. Синтезатор телефону починає промовляти контакти. Для російської мови вони зачитуються в латинській транскрипції, буває смішно. Враховуючи наявність повноцінного голосового набору, комусь ця опція здасться зайвою. Можливо, що це і так.

Message Reader знайомий по багатьом попередніх апаратів на S60, цей додаток зачитує повідомлення.

Годинники ― просто проговорюють поточний час.

Dialer ― додаток, що прийшло з попередніх апаратів Eseries і запозичене з автомобільних комплектів гучного зв'язку. Ви прокручуєте список з цифр і знаків, вони проговорюються. Так, можна набрати номер, не дивлячись на екран.

Голосовий набір. Ажіотаж викликала рядок в описі цього телефону на сайті Nokia ― Speaker dependent and speaker independent voice dialing (SDND, SIND). Хтось припустив, що в телефон додали записувані голосові мітки, як це було на ранніх моделях кілька років тому. Змушений розчарувати, цього не сталося. Використовується набір, який вміє підлаштовуватися під ваш голос, тренується за результатами пошуку. Так, можна відключити подібне навчання телефону, але краще залишити його, тоді результати будуть кращі. Хтось вважає, що набір не працює, спробувавши разок. На мій погляд, за тиждень навчання, проб і помилок телефон починає набирати більшість імен, прізвищ без особливих проблем, відсоток помилок вкрай малий.

Шифрування даних. Інша зміна ― можливість зашифрувати дані як на карті пам'яті (microSD, обмежень за обсягом немає), так і в пам'яті телефону. Це позбавить вас від неприємностей, якщо пристрій потрапить у чужі руки, наприклад, людини, знайомого з тим, як обійти стандартний пароль. З іншого боку, забувши пароль, ви не зможете відновити дані, це мінус. Але він притаманний усім таким системам.

Офісні програми. Для корпоративних користувачів буде цікаво додаток Intranet, це налаштування VPN-клієнта, все досить буденно.

У Nokia E63 немає ніяких революцій, поліпшена пошта, зроблені певні поліпшення для роботи з телефонною книгою, іншими додатками. Робота з офісними документами ― як і раніше прерогатива QuickOffice, що засмучує (але для багатьох цього достатньо). Є архіватор ZIP, словник, а також додаток PDF. Додаток Search може бути виведено на головний екран, його версія 4.0. Ще присутні як звичайні замітки, так і Active Notes.

Смартфон Nokia E63 можно приобрести тут

facebook twitter
Предыдущие статьи